Check out the beta version of our new website: LiveJumping.com

Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

ZT-B XVI MEMORIAŁ RYSZARDA ROMEO POCZĄTKA
Kolonia Ceków, 25 września 2022

# Status
Updated / Creation date
Rider Horse Competitions
30 ACCEPTED 2022-09-23 18:42:52
2022-09-23 18:11:12
Maria Antoniak ALABAMA
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
29 ACCEPTED 2022-09-23 09:12:58
2022-09-23 08:33:30
Weronika Oblizajek-Link MASY PRINCESS
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
28 ACCEPTED 2022-09-23 09:13:01
2022-09-23 08:30:29
Monika Filipak GIGANT
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
27 ACCEPTED 2022-09-23 09:13:03
2022-09-23 08:24:58
Nikola Wierzba GRAND LEON BOY F
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
26 ACCEPTED 2022-09-23 09:13:05
2022-09-23 08:24:43
Kornelia Stempniak ASTENIA II
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
25 ACCEPTED 2022-09-23 07:52:23
2022-09-22 21:43:16
Iga Sieradzka RONALDO
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
24 ACCEPTED 2022-09-23 07:52:27
2022-09-22 21:43:00
Chanel Petrol RONALDO
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
23 ACCEPTED 2022-09-23 07:52:30
2022-09-22 21:40:12
Hugo Petrol BONO
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
22 ACCEPTED 2022-09-23 07:52:34
2022-09-22 21:39:40
Katarzyna Piaseczna AUGUSTA
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
21 ACCEPTED 2022-09-23 07:52:38
2022-09-22 21:38:38
Naomi Petrol AUGUSTA
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
20 ACCEPTED 2022-09-23 07:52:42
2022-09-22 20:07:03
Partycja Urycka FIGIEL
  • 2x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
19 ACCEPTED 2022-09-23 07:52:46
2022-09-22 20:04:33
Natalia Polańska NERITES WM
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
18 ACCEPTED 2022-09-22 19:47:20
2022-09-22 19:41:36
Julia Sroczyńska NUTKA
  • 1x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
17 ACCEPTED 2022-09-22 19:47:23
2022-09-22 18:46:53
Marta Woźniak GIDIA II
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
16 ACCEPTED 2022-09-22 19:47:26
2022-09-22 18:46:25
Maria Bryl PEDRO
  • 2x 1/Mini LL 70/Dokładności bez rozgrywki art. 238.1.1
15 ACCEPTED 2022-09-22 12:08:35
2022-09-22 11:56:20
Weronika Tomczyk DRAGSTER DU JORET
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
14 ACCEPTED 2022-09-22 12:08:43
2022-09-22 11:37:52
Nikol Jarońska JAŚMINA
  • 2x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
13 ACCEPTED 2022-09-21 10:11:53
2022-09-21 09:47:37
Amelia Antoniak BONO
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
12 ACCEPTED 2022-09-21 10:11:56
2022-09-21 09:47:25
Oliwia Dolna KONTENDRO
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
11 ACCEPTED 2022-09-21 10:11:59
2022-09-21 09:46:57
Maja Durska ANTONIE
  • 2x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
10 ACCEPTED 2022-09-21 10:12:01
2022-09-21 09:45:07
Aleksandra Pawlic RAPTUS
  • 2x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
9 ACCEPTED 2022-09-21 10:12:04
2022-09-21 09:44:51
Paula Jeziorek DAIM 13
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
8 ACCEPTED 2022-09-21 10:12:07
2022-09-21 09:44:37
Paula Jeziorek CZARDASZ
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
7 ACCEPTED 2022-09-21 09:26:02
2022-09-20 22:37:17
Marcin Jakubiak ATOS
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
6 ACCEPTED 2022-09-21 09:26:05
2022-09-20 22:36:32
Marcin Jakubiak ANIMO
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
5 ACCEPTED 2022-09-21 09:26:08
2022-09-20 22:35:57
Monika Hojna ANIMO
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
4 ACCEPTED 2022-09-21 09:26:11
2022-09-20 22:33:16
Monika Hojna ATOS
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
3 ACCEPTED 2022-09-21 09:26:13
2022-09-19 21:19:20
Oliwia Tietz LEKSYKON
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
2 ACCEPTED 2022-09-21 09:26:16
2022-09-19 21:18:53
Lech Studniewski KARAT - S
  • 1x 4/L 100/Zwykły z rozgrywką art. 238.2.2 - Memoriał Ryszarda Romeo Początka
1 ACCEPTED 2022-09-12 09:00:15
2022-09-10 16:07:26
Katarzyna Akerman DARING VISION
  • 1x 2/LL 80/Z trafieniem w normę czasu
  • 1x 3/LL 90/Dwufazowy art. 274.5.3 - Memoriał Ryszarda Przepiórki
No. Rider Club
Year of birth
National Equ.Fed. ID
FEI ID
1. Akerman Katarzyna KJ Wolica
2003 (MJ.)
Brak
2. Antoniak Amelia KJ Kaja
2005 (J.)
Brak
3. Antoniak Maria KJ Kaja Ceków
2007 (JM.)
Brak
4. Bryl Maria Stajnia Anielew
2011 (Mł.)
brak
5. Dolna Oliwia KJ Kaja Ceków
2005 (J.)
brak
6. Durska Maja KJ Kaja Ceków
2006 (J.)
Brak
7. Filipak Monika KJRoka
S
O042918
8. Głąb Oliwia Stajnia Piegonisko Pustkowie
2008 (JM.)
brak
9. Golon Nadia Stajnia Anielew
10. Grześ Julia Stajnia Piegonisko Pustkowie
2009 (JM.)
brak
11. Hojna Monika KJ Agro-Handel Śrem
S
O004751
12. Jakubiak Marcin Klub Jeździecki Agro-Handel
S
brak
13. Jarońska Nikol Brak
2001 (MJ.)
Brak
14. Jarych Sandra Stajnia Piegonisko Pustkowie
2008 (JM.)
brak
15. Jeziorek Paula KJ Kaja Ceków
S
Brak
16. Karolak Maja Stajnia Piegonisko Pustkowie
2010 (JM.)
Btak
17. Oblizajek-Link Weronika KJROKA
S
O024727
18. Parol Mariusz KJ Wolica
S
O020370
19. Pawlic Aleksandra KJ Kaja Ceków
S
Brak
20. Petrol Chanel KJ Kaja Ceków
2010 (JM.)
Brak
21. Petrol Hugo KJ Kaja Ceków
2014 (Mł.)
Brak
22. Petrol Naomi KJ Kaja Ceków
2012 (Mł.)
Brak
23. Piaseczna Katarzyna KJ Kaja Ceków
2013 (Mł.)
Brak
24. Polańska Natalia Stajnia Anielew
2007 (JM.)
None
25. Sieradzka Iga KJ Kaja Ceków
2010 (JM.)
Brak
26. Sroczyńska Julia Stajnia Anielew
2005 (J.)
brak
27. Stempniak Kornelia Klub Jeździecki Olmet-Ostsped Ostrów Wlkp.
2009 (JM.)
O057442
28. Studniewski Lech BPK (WIE)
S
O006364
29. Sypniewska Marta Stajnia Anielew
30. Tietz Oliwia Bez Przynależności Klubowej
2003 (MJ.)
Brak
31. Tomczyk Weronika Akademia Jeździecka E.B.Ignaszak
2007 (JM.)
Brak
32. Urycka Partycja Stajnia Anielew
2010 (JM.)
Brak
33. Wierzba Nikola Klub Jeździecki Olmet-Ostsped Ostrów Wlkp.
2003 (MJ.)
O038678
34. Woźniak Marta Stajnia Anielew
S
brak
No. Horse number Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin National Equ.Fed. ID Passport number FEI Passport
1.

26

ALABAMA MAŁOPOLSKA POL 2013 klacz ciemnogniada/167 F: Barnaba
M: Astra
Brak 6160065804395130
2.

3

ANIMO PZHK (SP) POL 2018 wałach gniada/162 F: Lord Liberator / Littorio
M: Adele RZ/ Amantus
brak 616009610054618
3.

8

ANTONIE KWPN NED 2005 wałach gniada/168 F: Olivi
M: Sunrise
Brak 5280030506506
4.

25

ASTENIA II MAŁOPOLSKA POL 2015 klacz kara/154 F: Agat
M: Asanti
K028020 616006580371815
5.

2

ATOS WLKP POL 2017 ogier siwa/162 F: Alan / Tjungske
M: Aida / Perfekt
K032157 616007610142517 / A0012770S
6.

19

AUGUSTA SP POL 1999 klacz siwa/159 F: Epizod
M: Agape
Brak POL 009640008599
7.

6

BONO SP POL 2004 wałach skarogniada/163 F: Marino
M: Bretania
Brak Brak
8.

11

CZARDASZ SP POL 2016 wałach gniada/167 F: Landino
M: Czakra
brak 616009590077116
9.

10

DAIM 13 OLD POL 2010 wałach skarogniada/173 F: Don Primus
M: Dynamik
Brak DE 433330049310
10.

1

DARING VISION Pełna Krew Angielska POL 2015 wałach kasztanowata/160 F: Sinndar
M: Dakiyah
Brak 15167523L
11.

12

DRAGSTER DU JORET SF POL 2013 wałach gniada/167 F: Quaprice Boimargot Quincy
M: Elza du Joret
Brak 13316163 J
12.

30

FANTAZJA Polski Kuc Wierzchowy POL 2019 klacz izabelowata/kuc:130 F: Red Rock
M: Filipinka
BRAK 616013610114519
13.

20

FIGIEL KUC POL 2006 wałach srokata/kuc:124 F: Anero
M: Fiona
Brak 013540015698
14.

34

FILIPINKA SP POL 16.05.2007 klacz kasztanowata/145 F: taternik
M: frezja
brak pol013610121207
15.

31

FILIPINKA KUC WALIJSKI POL 2007 klacz kasztanowata/kuc:135 F: Taternik
M: Frezja
BRAK 013610121207
16.

16

GIDIA II Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2018 klacz tarantowata/170 F: DIXAN
M: GRACJA VI
brak 616 009 66 10160 18
17.

23

GIGANT MŁP POL 2002 Wałach gniada F: PAS
M: Grusza
brak
18.

24

GRAND LEON BOY F SP POL 2010 wałach gniada/173 F: Leonardo
M: Grand Lady
K019069 616009610049710
19.

33

HAMER WIELKOPOLSKA POL 2014 wałach gniada/175 F: Pasquinel
M: Hamira
K033757 Brak
20.

14

JAŚMINA SP POL 2017 klacz gniada/164 F: DEREŃ
M: JURYSDYKCJA
brak 616009550022017
21.

5

KARAT - S SP POL 2002 wałach gniada/168 F: Sanskryt / Wbrator
M: Korta / Kanion III
K016221 POL009611002902
22.

7

KONTENDRO WEST POL 2008 wałach gniada/168 F: Contendro I
M: Kaloe
Brak DE 441411900208
23.

4

LEKSYKON WIELKOPOLSKA POL 2004 wałach kasztanowata/165 F: Ikarus
M: Lazura
Brak 616007611016204
24.

22

MASY PRINCESS Czysta Krew Angielska POL 2015 klacz gniada/167 F: Zantar (RF)
M: Masai Moon
Brak 616Pol15008716T
25.

28

MIESZEK F:
M:
26.

29

NELA F:
M:
27.

21

NERITES WM German Sport Horse POL 2018 gelding dark bay/164 cm F: Tipsy’s Pet
M: Nanbi
None 455558760918
28.

15

NUTKA KONIK POLSKI POL 2016 klacz myszata/kuc:141 F: Napalm
M: Nena
Brak 616013600166416
29.

17

PEDRO TYP KUC POL 2019 wałach siwa/kuc:120cm F: GIZMO (GORAL)
M: PUCIA
brak 616 999 52 00856 19
30.

9

RAPTUS SP POL 2017 wałach gniada/165 F: Larron
M: Rapsodia
Brak 616009640051517
31.

18

RONALDO WIELKOPOLSKA POL 2012 wałach gniada/172 F: Domestos
M: Rimini
Brak 616007610153312
32.

27

VERDI WIELKOPOLSKA POL 2013 wałach gniada/175 F: Czatran
M: Viviena
Brak 616007681006213
33.

32

WELLINGTON Szlachetna Półkrew POL 2004 Wałach gniada F: Campari M
M: Wininfred
brak
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Akerman Katarzyna
KJ Wolica
2022-09-25
2022-09-25
Antoniak Amelia
KJ Kaja
BONO (6)
2022-09-25
7
Antoniak Maria
KJ Kaja Ceków
ALABAMA (26)
2022-09-25
1
150
2022-09-25
2
100
Dolna Oliwia
KJ Kaja Ceków
2022-09-25
3
50
2022-09-25
6
Durska Maja
KJ Kaja Ceków
2022-09-25
3
50
2022-09-25
Filipak Monika
KJRoka
GIGANT (23)
2022-09-25
7
2022-09-25
4
Golon Nadia
Stajnia Anielew
NELA (29)
2022-09-25
2022-09-25
7
Grześ Julia
Stajnia Piegonisko Pustkowie
2022-09-25
7
2022-09-25
Hojna Monika
KJ Agro-Handel Śrem
ANIMO (3)
2022-09-25
Jakubiak Marcin
Klub Jeździecki Agro-Handel
ATOS (2)
2022-09-25
10
2022-09-25
ANIMO (3)
2022-09-25
6
Jarych Sandra
Stajnia Piegonisko Pustkowie
2022-09-25
7
Jeziorek Paula
KJ Kaja Ceków
DAIM 13 (10)
2022-09-25
9
2022-09-25
2
300
VERDI (27)
2022-09-25
Karolak Maja
Stajnia Piegonisko Pustkowie
2022-09-25
7
2022-09-25
Oblizajek-Link Weronika
KJROKA
2022-09-25
8
2022-09-25
12
Parol Mariusz
KJ Wolica
HAMER (33)
2022-09-25
3
200
Pawlic Aleksandra
KJ Kaja Ceków
RAPTUS (9)
2022-09-25
5
2022-09-25
Petrol Chanel
KJ Kaja Ceków
RONALDO (18)
2022-09-25
6
Petrol Hugo
KJ Kaja Ceków
BONO (6)
2022-09-25
7
Petrol Naomi
KJ Kaja Ceków
AUGUSTA (19)
2022-09-25
1
Piaseczna Katarzyna
KJ Kaja Ceków
AUGUSTA (19)
2022-09-25
7
Polańska Natalia
Stajnia Anielew
2022-09-25
1
2022-09-25
Sieradzka Iga
KJ Kaja Ceków
RONALDO (18)
2022-09-25
16
Sroczyńska Julia
Stajnia Anielew
NUTKA (15)
2022-09-25
1
2022-09-25
15
Stempniak Kornelia
Klub Jeździecki Olmet-Ostsped Ostrów Wlkp.
2022-09-25
5
2022-09-25
Studniewski Lech
BPK (WIE)
2022-09-25
1
500
2022-09-25
1
150
Sypniewska Marta
Stajnia Anielew
MIESZEK (28)
2022-09-25
7
2022-09-25
1
Tietz Oliwia
Bez Przynależności Klubowej
2022-09-25
11
Tomczyk Weronika
Akademia Jeździecka E.B.Ignaszak
2022-09-25
4
2022-09-25
4
Urycka Partycja
Stajnia Anielew
FIGIEL (20)
2022-09-25
7
2022-09-25
1
Wierzba Nikola
Klub Jeździecki Olmet-Ostsped Ostrów Wlkp.
2022-09-25
8
2022-09-25
5
Woźniak Marta
Stajnia Anielew
2022-09-25
2
100
2022-09-25
6

Number of Riders: 34

Number of Horses: 33

The sum of prizes: 1 600.00

Competition results developed by: Zmierzczas.pl
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: R2-062016-4, Tomasz Szymoniak 2)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2022
design and realization: signus.pl