Check out the beta version of our new website: LiveJumping.com

Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

Pomeranian Jumping Show FINAŁ
Starogard Gdański, 24.09.2022

# Status
Updated / Creation date
Rider Horse Competitions
37 ACCEPTED 2022-09-23 19:01:40
2022-09-23 18:23:32
Wiktoria Myszewska DAVINCI
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
36 ACCEPTED 2022-09-23 17:41:05
2022-09-23 17:06:11
Weronika Babinska PRIMERA
  • 2x 2//Runda Brązowa Finał
35 ACCEPTED 2022-09-23 17:41:08
2022-09-23 16:39:48
Justyna Tławecka CAFE AU LAIT
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
34 ACCEPTED 2022-09-23 17:41:12
2022-09-23 16:34:39
Oliwia Jendruszewska MONETA
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
33 ACCEPTED 2022-09-23 10:03:32
2022-09-23 08:52:15
Katarzyna Rusinek TAJFUN
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
32 ACCEPTED 2022-09-22 20:39:12
2022-09-22 20:05:59
Michalina Kościelna CZART
  • 1x 1/Krzyżaczki/Konkurs pierwszego kroku
31 ACCEPTED 2022-09-23 08:32:45
2022-09-22 17:31:15
Agnieszka Kowalewska JAŚMIN
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
30 ACCEPTED 2022-09-23 08:32:49
2022-09-22 08:24:51
Justyna Żywicka LARA
  • 1x 2//Runda Brązowa Finał
  • 2x 3//Runda Srebrna Finał
29 ACCEPTED 2022-09-22 12:06:08
2022-09-22 08:24:29
Dominika Trzcińska DIRADO
  • 1x 2//Runda Brązowa Finał
  • 2x 3//Runda Srebrna Finał
28 ACCEPTED 2022-09-21 19:10:26
2022-09-21 17:32:51
Weronika Narloch BELLA REWIA
  • 1x 2//Runda Brązowa Finał
  • 2x 3//Runda Srebrna Finał
27 ACCEPTED 2022-09-21 13:23:37
2022-09-20 22:37:11
Kamila Włodarczyk KASKADA
  • 1x 4//Runda Złota Finał
26 ACCEPTED 2022-09-21 13:23:39
2022-09-20 22:36:49
Oliwia Syty KASKADA
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
25 ACCEPTED 2022-09-21 13:23:42
2022-09-20 22:36:23
Oliwia Syty RYBKA
  • 1x 4//Runda Złota Finał
24 ACCEPTED 2022-09-21 13:23:45
2022-09-20 22:35:09
Paulina Gmyrek RYBKA
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
23 ACCEPTED 2022-09-20 21:58:46
2022-09-20 20:37:24
Tadeusz Sztandur CHACCO S
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
22 ACCEPTED 2022-09-20 21:58:49
2022-09-20 20:02:30
Milena Molfa BELLA
  • 1x 1/Krzyżaczki/Konkurs pierwszego kroku
21 ACCEPTED 2022-09-20 21:58:52
2022-09-20 20:00:04
Nikola Lipińska BELLA
  • 1x 1/Krzyżaczki/Konkurs pierwszego kroku
20 ACCEPTED 2022-09-22 20:39:19
2022-09-20 19:13:51
Patrycja Banaś NK IBN NIZAM OX
  • 1x 1/Krzyżaczki/Konkurs pierwszego kroku
19 ACCEPTED 2022-09-20 19:51:45
2022-09-20 18:08:56
Sylwia Babińska FIORANO
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
18 ACCEPTED 2022-09-20 19:51:47
2022-09-20 18:02:58
Julia Trochowska FIORANO
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
17 ACCEPTED 2022-09-20 19:51:49
2022-09-20 17:21:21
Julia Sobiechowska JAMAJKA
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
16 ACCEPTED 2022-09-20 12:25:34
2022-09-20 11:49:08
Julia Szamp CARMEL
  • 2x 5//Runda Bursztynowa Finał
15 ACCEPTED 2022-09-20 12:25:36
2022-09-20 11:00:43
Emilia Kuśnierz KRAB
  • 1x 2//Runda Brązowa Finał
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
14 ACCEPTED 2022-09-20 08:39:50
2022-09-20 08:03:38
Lena Wietrzyńska MOJA SŁODKA
  • 1x 2//Runda Brązowa Finał
  • 2x 1/Krzyżaczki/Konkurs pierwszego kroku
13 ACCEPTED 2022-09-20 08:39:53
2022-09-19 20:00:38
Oliwia Petryk ELZA
  • 2x 1/Krzyżaczki/Konkurs pierwszego kroku
12 ACCEPTED 2022-09-20 08:39:56
2022-09-19 18:23:49
Kacper Szatkowski NEGRO
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
11 ACCEPTED 2022-09-20 08:39:58
2022-09-19 15:30:01
Sylwia Babińska TOSSUP
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
10 ACCEPTED 2022-09-20 08:40:01
2022-09-19 13:19:30
Katarzyna Jastrzębska-Łachacz ESTRA
  • 2x 2//Runda Brązowa Finał
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
9 ACCEPTED 2022-09-19 13:16:26
2022-09-18 21:27:38
Lena Kaszubowska ANDZIA
  • 1x 1/Krzyżaczki/Konkurs pierwszego kroku
8 PRE-APPROVED 2022-09-19 13:16:28
2022-09-18 21:26:35
Michalina Kościelna ANDZIA
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
7 ACCEPTED 2022-09-19 13:16:30
2022-09-18 21:15:19
Daria Cieluch ANDZIA
  • 1x 2//Runda Brązowa Finał
6 ACCEPTED 2022-09-19 13:16:38
2022-09-18 10:05:18
Kaja Drobczyńska MIŚKA
  • 1x 2//Runda Brązowa Finał
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
5 ACCEPTED 2022-09-20 08:40:04
2022-09-18 10:04:51
Wiktoria Martyn JANUBA JARLA
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
4 ACCEPTED 2022-09-18 08:49:32
2022-09-17 12:19:41
Paula Flaga ROSA
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
3 ACCEPTED 2022-09-18 08:49:34
2022-09-17 12:19:12
Paula Flaga SPARTAKUS
  • 1x 3//Runda Srebrna Finał
  • 1x 4//Runda Złota Finał
2 ACCEPTED 2022-09-18 08:49:38
2022-09-16 20:14:30
Iwona Felczuk MOELLEAAENS GRAF GOLD
  • 2x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
1 ACCEPTED 2022-09-15 12:48:14
2022-09-15 11:18:10
Agnieszka Kowalewska DEJZI
  • 1x 4//Runda Złota Finał
  • 1x 5//Runda Bursztynowa Finał
No. Rider Club
Year of birth
National Equ.Fed. ID
FEI ID
1. Babińska Sylwia Klub Jeździecki J.J. Darboven
S
O008577
2. Babinska Weronika Stajnia Queenie
2008 (JM.)
Brak
3. Banaś Patrycja Bez Przynależności Klubowej K P O
S
Brak
4. Cieluch Daria brak
2009 (JM.)
brak
5. Drobczyńska Kaja Stajnia z Pasją Czyżkowo
2009 (JM.)
Brak
6. Felczuk Iwona Pomorska Liga Jeździecka
S
O068186
7. Flaga Paula Pomorska Liga Jeździecka
S
O045255
8. Gmyrek Paulina Stajnia Cantharis
2003 (MJ.)
brak
9. Jastrzębska-Łachacz Katarzyna brak
S
brak
10. Jendruszewska Oliwia Brak
2006 (J.)
Brak
11. Kaszubowska Lena Brak
2011 (Mł.)
Brak
12. Kościelna Michalina Brak
2004 (J.)
Brak
13. Kowalewska Agnieszka Kj Turze
S
O035509
14. Kuśnierz Emilia Klub Sportowy Beniaminek 03
2007 (JM.)
O060284
15. Lipińska Nikola Bez Przynależności Klubowej K P O
2006 (J.)
Brak
16. Maciaszek Stanisław Brak
2014 (Mł.)
Brak
17. Martyn Wiktoria Stajnia z Pasją Czyżkowo
2006 (J.)
Brak
18. Molfa Milena Bez Przynależności Klubowej K P O
2007 (JM.)
Brak
19. Myszewska Wiktoria Bzk
2008 (JM.)
Brak
20. Narloch Weronika Stajnia Rewia
S
Brak
21. Petryk Oliwia stajnia Olimpia
2007 (JM.)
brak
22. Rusinek Katarzyna Stajnia Tarant
S
Brak
23. Sobiechowska Julia Stowarzyszenie VitaSport Brachlewo
2009 (JM.)
brak
24. Syty Oliwia Stajnia Cantharis
2006 (J.)
brak
25. Szamp Julia Sopocki Klub Jeździecki
2005 (J.)
O048302
26. Szatkowski Kacper Klub Jeździecki Polonez
2003 (MJ.)
O041256
27. Sztandur Tadeusz Pomorska Liga Jeździecka
S
O007042
28. Tławecka Justyna Bez Przynależności Klubowej
2005 (J.)
Brak
29. Trochowska Julia Klub Jeździecki J.J. Darboven
2004 (J.)
brak
30. Trzcińska Dominika Pomorska Liga Jeździecka
2004 (J.)
O055073
31. Wietrzyńska Lena Brak
2009 (JM.)
Brak
32. Włodarczyk Kamila Stajnia Cantharis
S
brak
33. Żywicka Justyna Pomorska Liga Jeździecka
2006 (J.)
O055067
No. Horse number Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin National Equ.Fed. ID Passport number FEI Passport
1.

11

ANDZIA TYP SZLACHETNY POL 2015 klacz kasztanowata/mk:152 F: NN
M: NN
brak 616999600244815
2.

23

BELLA WIELKOPOLSKA POL 2012 klacz kasztanowata/157cm F: Ringo
M: Blanka
Brak 616007610050412
3.

26

BELLA REWIA WIELKOPOLSKA POL 2007 klacz kasztanowata/160 F: Rewir I
M: Bela
Brak POL007530038307
4.

31

CAFE AU LAIT KWPN NED 2007 wałach gniada/169 F: Ol Meta
M: Dadhne
528003000711123 528003000711123
5.

18

CARMEL SP POL 2015 Wałach kasztanowata/169 F: Almanzor L
M: Caibuttas
K028729 PL616009600146615
6.

22

CHACCO S OLD GER 2016 klacz siwa/167 F: chaccato
M: francesca
K031003 DE 418181080116
7.

28

CZART TYP POGRUBIANY POL 1998 wałach ciemnokasztanowata/kuc:148 F: NN
M: NN
brak 999530101398
8.

34

DAVINCI NIEZNANA POL 2000 wałach gniada/mk:157 F: NN
M: NN
Brak 616999530213803
9.

7

DEJZI TYP SZLACHETNY POL 2010 klacz siwa/162 F: NN
M: NN
K033633 61699990640092310
10.

27

DIRADO WIELKOPOLSKA POL 2017 wałach siwa/170 F: Aravel Waro
M: Dumka
K032155 616007610111217
11.

14

ELZA TYP KUC POL 2018 klacz siwa/kuc:115 F: NN
M: NN
brak 616999530204218
12.

17

ESTRA SP POL 2014 klacz kara/156 F: Barros
M: Etina
brak 616009610117514
13.

20

FIORANO SP POL 2016 wałach kasztanowata/170 F: Caliro
M: Fiona
K031965 PL616009530188416
14.

21

JAMAJKA TYP SZLACHETNY POL 2017 klacz kasztanowata/159 F: Ibanez
M: Jerez
brak 616999640040517
15.

4

JANUBA JARLA WLKP POL 2011 klacz kasztanowata/166 F: Burgund
M: Jaga
Brak 616007530277711
16.

1

JAŚMIN WLKP POL 2015 wałach siwa/172 F: Celebes
M: Jaga
K033640 616007530033815
17.

24

KASKADA SP POL 2010 Klacz kasztanowata/165 F: Denetor
M: Kasantiega
brak 616009530001510
18.

19

KRAB XX POL 2008 wałach skarogniada/163 F: GENEROUS
M: KASTYLIA
K020424 8260GB45143436T
19.

6

LARA TRAKEŃSKA POL 2018 klacz kasztanowata/175 F: Likwor
M: Lacosta
Brak 616003010103218
20.

12

MIŚKA TYP POGRUBIONY POL 2004 klacz siwa/160 F: NN
M: NN
Brak 999611504204
21.

10

MOELLEAAENS GRAF GOLD PALOMINO DEN 2018 wałach izabelowata/170 F: Grandes
M: Skovgaardens Lady Madonna
K035150 DE410100522318
22.

13

MOJA SŁODKA Pełna Krew Angielska POL 2004 klacz gniada/162 F: Country club
M: Moja Sliczna
Brak POL040000002965
23.

32

MONETA SP POL 2006 klacz gniada/160 F: Nieznane
M: Nieznane
Brak 616 999 53 02137 03
24.

35

Muzan F:
M:
25.

15

NEGRO WIELKOPOLSKA POL 2018 wałach gniada/170 F: Likwor
M: Niagara
K034006 616007530101218
26.

5

NK IBN NIZAM OX Koń Półkrwi Angloarabskiej POL 2017 wałach ciemnosiwa/mk:144 F: NK NIZAM OX
M: NK NERHAM
Brak 408089028417
27.

30

PRIMERA SP POL 2002 klacz kasztanowata/168 F: Rubin / Rabino
M: Prakseda / Fandavid
K013777 616009530132302
28.

8

ROSA TYP SZLACHETNY POL 2018 klacz gniada/160 F: Dixan
M: Rossi
K034585 616 999 66 10162 18
29.

25

RYBKA WIELKOPOLSKA POL 2012 Klacz kara/167 F: Tabasko
M: Rabka
brak 616007610024412
30.

9

SPARTAKUS Polski Koń Szlachetnej Półkrwi POL 2016 wałach gniada/175 F: Libero A
M: Santa
K032190 616 009 61 00661 16
31.

29

TAJFUN TYP SZLACHETNY POL 2017 wałach gniada/170 F: Tycjan
M: Tara
Brak 616999530083017
32.

16

TOSSUP DSP POL 2017 wałach skarogniada/168 F: Accuse
M: Tośka
K031964 De455559900217
Rider Club
Competition
Prize
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Babińska Sylwia
Klub Jeździecki J.J. Darboven
TOSSUP (16)
2022-09-24
FIORANO (20)
2022-09-24
5
Babinska Weronika
Stajnia Queenie
PRIMERA (30)
2022-09-24
4
Banaś Patrycja
Bez Przynależności Klubowej K P O
2022-09-24
Cieluch Daria
brak
ANDZIA (11)
2022-09-24
8
Drobczyńska Kaja
Stajnia z Pasją Czyżkowo
MIŚKA (12)
2022-09-24
1
2022-09-24
2
Felczuk Iwona
Pomorska Liga Jeździecka
2022-09-24
2022-09-24
2022-09-24
6
Flaga Paula
Pomorska Liga Jeździecka
ROSA (8)
2022-09-24
2022-09-24
8
2022-09-24
10
2022-09-24
Freitag Weronika
brak
DAVINCI (33)
2022-09-24
Gmyrek Paulina
Stajnia Cantharis
RYBKA (25)
2022-09-24
3
Jastrzębska-Łachacz Katarzyna
brak
ESTRA (17)
2022-09-24
2022-09-24
9
2022-09-24
4
Jendruszewska Oliwia
Brak
MONETA (32)
2022-09-24
12
2022-09-24
2022-09-24
7
Kaszubowska Lena
Brak
ANDZIA (11)
2022-09-24
Kościelna Michalina
Brak
ANDZIA (11)
2022-09-24
14
CZART (28)
2022-09-24
1
Kowalewska Agnieszka
Kj Turze
2022-09-24
1
2022-09-24
DEJZI (7)
2022-09-24
2022-09-24
1
Kuśnierz Emilia
Klub Sportowy Beniaminek 03
KRAB (19)
2022-09-24
7
2022-09-24
8
Lipińska Nikola
Bez Przynależności Klubowej K P O
BELLA (23)
2022-09-24
6
Maciaszek Stanisław
Brak
Muzan (35)
2022-09-24
1
Martyn Wiktoria
Stajnia z Pasją Czyżkowo
2022-09-24
2022-09-24
5
Molfa Milena
Bez Przynależności Klubowej K P O
BELLA (23)
2022-09-24
Myszewska Wiktoria
Bzk
DAVINCI (34)
2022-09-24
2022-09-24
Narloch Weronika
Stajnia Rewia
2022-09-24
6
2022-09-24
15
2022-09-24
Petryk Oliwia
stajnia Olimpia
ELZA (14)
2022-09-24
7
2022-09-24
1
Rusinek Katarzyna
Stajnia Tarant
TAJFUN (29)
2022-09-24
17
2022-09-24
Sobiechowska Julia
Stowarzyszenie VitaSport Brachlewo
JAMAJKA (21)
2022-09-24
16
2022-09-24
2022-09-24
2
Syty Oliwia
Stajnia Cantharis
KASKADA (24)
2022-09-24
13
RYBKA (25)
2022-09-24
Szamp Julia
Sopocki Klub Jeździecki
CARMEL (18)
2022-09-24
4
2022-09-24
Szatkowski Kacper
Klub Jeździecki Polonez
NEGRO (15)
2022-09-24
7
2022-09-24
Sztandur Tadeusz
Pomorska Liga Jeździecka
2022-09-24
2022-09-24
3
Tławecka Justyna
Bez Przynależności Klubowej
2022-09-24
9
2022-09-24
Trochowska Julia
Klub Jeździecki J.J. Darboven
FIORANO (20)
2022-09-24
Trzcińska Dominika
Pomorska Liga Jeździecka
DIRADO (27)
2022-09-24
5
2022-09-24
11
2022-09-24
Wietrzyńska Lena
Brak
2022-09-24
1
2022-09-24
1
2022-09-24
3
Włodarczyk Kamila
Stajnia Cantharis
KASKADA (24)
2022-09-24
Żywicka Justyna
Pomorska Liga Jeździecka
LARA (6)
2022-09-24
2
2022-09-24
6
2022-09-24

Number of Riders: 33

Number of Horses: 32

The sum of prizes: 0.00

Competition results developed by:
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: H2-052020-1, Pomorski Związek Jeździecki)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2022
design and realization: signus.pl